04-foto-zahrady05

Starostové měst a obcí i příslušní zastupitelé by se měli rozhlédnout, v jakém stavu je jejich okolí. Zaneřáděné chodníky, odpadky na trávnících, neuspořádaná zeleň, rozbité lavičky a odpočívadla, to není dobrá vizitka správného fungování samosprávy. Určitě se dají najmout pracovníci úklidové služby, ovšem i správci veřejné zeleně jsou třeba. Zahradní architektura zahrnuje komplexní péči o veřejnou i soukromou zeleň.

foto-verejnazelen05

Bez systematické péče zeleň hyne

Zahradní architektura se zabývá architektonickými návrhy zahrad, parků, travnatých ploch i jejich realizací. Zahradnické práce pokrývají také následnou péči o založené zahrady, zatravněná veřejná prostranství a vysazené dřeviny. Zkušení pracovníci se dokážou celoročně starat o nově zrealizované zahrady stejně jako o stávající zelené plochy. Veřejná zeleň bez příkladné péče chátrá, hyne a následně umírá. Přitom starat se o zahradu nebo velké zelené plochy není nic těžkého ani pro laika, natož odborníka z oboru zahradní architektury. Důležité je vědět jak a práci se věnovat systematicky.

Sadová úprava, výsadba rostlin a péče o veřejná prostranství

Důkazem pečlivé údržby veřejné zeleně firmou Bened jsou veřejně přístupná a užívaná místa, na nichž si každý zájemce o případnou celoroční nebo sezonní údržbu udělá obrázek sám. Sadové a terénní úpravy jsou zřetelné v psychiatrické léčebně Šternberk, dětském diagnostickém ústavu Sv. Kopeček a Arcidiecézním muzeu v Olomouci. Pavilon pižmoňů v ZOO Svatý Kopeček získal nový háv také díky firmě Bened. V seznamu zrealizovaných zakázek zahradní architektury nechybí závlahové systémy, sadové úpravy na městských komunikacích, gabionové konstrukce v mnoha administrativních budovách a výsadby stromořadí. Mnohá pietní místa byla zkrášlena architekty, pracovníky a profesionálními zahradníky a byly instalovány městské mobiliáře. Úplný výčet dokončených zakázek spolu s fotogalerií je k nahlédnutí na webových stránkách bened.cz.