Jak rychle zpeněžit váš nákladní vůz? Hledáním kupců přes inzerci, obvykle ale ani přes autobazar, to nebude. Možností je služba výkupu nákladních vozidel za hotové.

Důvodů, proč potřebujeme nákladní automobil v našem soukromém či firemním vlastnictví prodat, bývá více. Jedním z nich je, že nám automobil zbytečně stojí na pozemku a nemáme již pro něj využití. Může jít též o automobil po poruše ev. po nehodě, který se nám již nevyplatí opravovat, případně to ani nejde a hodí se už jen na součástky. I nákladní vůz v tomto stavu však má svoji hodnotu. Ale prodej nebývá snadný. Likvidace vozidel by měla být až posledním řešením.

Dalším důvodem, proč se snažíme náš nákladní vůz co nejrychleji a samozřejmě co nejvýhodněji prodat, je skutečnost, že potřebujeme rychle peníze. Při podnikání je tohle běžné. Špatné cash flow, obchodní příležitost, pro kterou nám chybí finance, chybějící investor do rozvoje, firemní dluhy – někdy prostě musíme zvážit, kde obratem sehnat finance.

Standardní postupy se v těchto případech neosvědčují

V bazarech často náš nákladní vůz odmítnou, nebo nám za něj peníze nabízí až po jeho odprodeji. Avšak to trvá. Prodej svépomocí přes internáty je pomalý, ale i ošemetný z právního hlediska. Držíte totiž poprodejní záruku a ta bývá předmětem sporů mezi kupujícím a prodávajícím. Zákazníci rádi reklamují. Vždyť proč dodatečně nezískat benefit a slevu na ceně? A vám se jen stěží dokazuje, že tím, co zákazník reklamuje, ojetina v době prodeje netrpěla. Lze se všem těmto problémům vyhnout?

Využijte službu výkup aut za hotové

V České republice se etablovala služba, která nabízí výkup nákladních vozidel. Jde o výkup aut za hotové, který probíhá velice rychle a bez toho, abyste drželi na svém vozu nadále záruku. Už druhý den po kontaktování služby na webových stránkách může být u vás zástupce firmy a vůz hotově zaplatit, i si jej na vlastní náklady odvézt. Tuto populární službu využívají soukromé osoby, živnostníci i firmy.