Husté vlasy jsou symbolem zdraví a krásy, ovšem pro růst potřebují i dostatek živin. Přestože je růst ovlivněn faktory jako věk, genetika a hormony, příjem živin je klíčový. Pokud vás trápí vypadávání a řídnutí vlasů, zřejmě se poohlížíte po vitaminech, které se podílí na řešení takového problému. V následujících řádcích vám prozradíme, jaké potravinové doplňky užívat nejen na lámavost vlasů.

Důležité živiny pro růst vlasů

Jestliže chcete mít zdravé a husté vlasy, je nezbytné zaměřit se na pestrou stravu jako takovou. Při nedostatku některých živin dochází k vypadávání vlasů, a proto je potom lepší je doplňovat formou potravinových doplňků. Stejně tak se zaměřte na vitaminy skupiny B, vitamin D, vitamin C, železo a zinek.

Vitamíny skupiny B

Při nedostatku riboflavinu, biotinu, folátu a vitaminu B12 vám začnou vypadávat vlasy. Biotin je jeden z nejpopulárnějších doplňků stravy na vlasy, kůži a nehty. Množství uvedených živin se v organismu snižuje zejména při různých restriktivních dietách.

Nejčastěji nastává nedostatek vitaminu B12, a to zejména u veganů a vegetariánů, a proto je dobré pořídit si v takovém případě vhodné vitaminy.

Vitamin C

Vitamin C jakožto silný antioxidant má hned několik důležitých rolí, jež ovlivňují i zdraví vlasů. Přispívá k syntéze kolagenu, v němž jsou aminokyseliny, z nichž se vytváří keratin. Právě keratin je nedílnou součástí struktury vlasů. Vitamin C zlepšuje vstřebávání železa, chrání vlasy před oxidačním stresem a podobně.

Vitamin D

Mezi další vitaminy na vlasy patří vitamin D, který nezískáte pouze stravou. Potřebujete doplněk, který obsahuje dostatečné množství potřebné pro tělo.

Železo

Železo se podílí na správné funkčností mnoha orgánů, především přenáší kyslík do tkání v celém těle. Jestliže máte nedostatek železa, může dojít k anémii a vypadávání vlasů. Problém nastává především u žen.

Zinek

Zapomenout nemůžeme ani na zinek, což je minerál přispívající ke správné funkci imunitního systému.

Pokud hledáte vitaminy na vlasy obsahující výše zmíněné živiny, podívejte se na Bloomhair.