dog-2822939_1920

Sezónní alergie je častá jak u zvířat, tak u lidí. A jak je jasné z názvu, přichází v jednom období v roce. Objevit se proto může doslova ze dne na den. Přímo souvisí s výskytem drobného hmyzu a pylu. Zejména obezřetní proto buďte v teplých dnech jara a léta, kdy jsou podmínky pro tyto alergie nejpřívětivější.

Obtíže spojené se sezónní alergií

Sezónní alergie se vyznačuje zejména nepříjemným svěděním a dalšími dermatologickými problémy. Domácí mazlíček si ale bohužel sám pomoci neumí. Jak se intenzita alergie zvyšuje, můžete pozorovat značnou nervozitu a tendenci si postižená místa neustále škrábat. Psi si srst také velmi často vykusují. Výsledkem jsou lysé plochy – na uších, hlavě, podpaží, na břiše i v anální oblast. Pokud není učiněn veterinární zásah, může dojít postupnému vypadávání srsti a jejímu celkovému řídnutí.

Důležité je své domácí zvíře často kontrolovat a sledovat symptomy. Náznaky jsou i psychické, neboť zvíře je velmi nervózní. Pokud u zasažených míst rozhrnete kůži, uvidíte nápadně červený ekzém a boláky.

Alergologický test

Pokud alergie dojde do tohoto stádia, je důležité podstoupit alergologický test. Nejedná se o nijak složitou proceduru. Stačí navštívit veterináře a nechat odebrat doporučené množství krevního séra (nejčastěji 3 ml). Sérum v nádobě následně odešlete do laboratoře. Výsledky zjistíte nejdéle do 14 dnů.

Pokud se ukáže, že je zvíře skutečně alergické, přichází na řadu individuální léčba. Moderní veterinární medicína dokáže zázraky. A i když alergii nejde zcela vyléčit, její příznaky můžeme zmírnit na velmi přijatelné hodnoty. Dodržovat léčbu je ale skutečně velmi důležité. Alergie totiž postupně velmi ovlivňuje kondici a kvalitu života zvířete.

Pro více informací navštivte náš web https://www.genomia.cz/.