0.-úvod

Kdo z nás někdy při návštěvě zoologické zahrady nebo sledování dokumentů o přírodě nezatoužil navštívit opravdové africké safari a na vlastní oči vidět slony, žirafy, lvy a další divoká zvířata v jejich přirozeném prostředí. Je jen málo silnějších zážitků než vidět majestátní slony procházet se po savaně nebo slyšet hrůzu nahánějící řev krále zvířat. Proč ale zůstat jen u tužeb? Afrika vás zve na návštěvu. A když poznávací zájezd do exotiky a přesněji na safari, tak do Keni, která je pro milovníky zvířat tou pravou zemí zaslíbenou.

1.-Země-národních-parků

Země národních parků

Keňa má, stejně jako mnoho jiných afrických zemí, své vnitřní problémy a při její návštěvě je třeba dodržovat některá základní opatření. Přesto do země každoročně míří více než milion turistů. Láká je především fakt, že Keňa je také zemí národních parků. V současné době jich jsou na území Keni rozesety desítky, mezi nimi i některé z těch nejslavnějších: Masai Mara, Etosha, Tsavo či Amboseli. Právě tam mohou turisté zažít Afriku v té podobě, o které většina z nás sní: nedozírná savana, po které se potulují tisíce zvířat a den co den svádí boj o své přežití. Taková Afrika umí být i krutá, její krása je však něco, co nemá na této planetě obdoby.

2.-Velká-pětka-a-ti-ostatní

Velká pětka a ti ostatní

Lev, levhart, slon, nosorožec a buvol – to je proslulá africká velká pětka, zvířata, která chtějí alespoň na malou chvíli zahlédnout všichni turisté. K vidění je toho ale na keňském safari mnohem více. Ohromí vás jistě i výška a elegance žiraf, rychlost geparda, síla hrocha i ohromná stáda pakoňů a zeber. Budete-li mít štěstí, spatříte možná bílého nosorožce, jedno z nejvzácnějších zvířat nejen v Africe, ale na celém světě. Setkání s ním pak bude tím pravým klenotem vaší dobrodružné cesty. A pokud vám kulisu k tomuto pohledu bude tvořit nezaměnitelná silueta Kilimandžára, nejvyšší hora celé Afriky, možná se – stejně jako mnozí jiní – neubráníte ani slzám. Africké safari je něco, co by měl v životě vidět a prožít každý, zájezd do Keni je potom tou nejjednodušší cestou, jak si tento neopakovatelný zážitek zajistit.