photo01

Není trampolína jako bezpečná trampolína. Výtečný herní prvek, který se umísťuje na zahrady mateřských školek, rodinných domů, k rekreačním střediskům i do dětských heren. Nikdo z nás si nepřeje jakýkoliv úraz dítěte, natož při zábavě a hraní, kde by měla být bezpečnost zaručena. Jak se ale pozná vysoce kvalitní a bezpečná trampolína od běžné? S vysvětlením přicházejí výrobci trampolín Springfree, které jsou vyráběny unikátní novozélandskou technologií, jež normy pouze nedodržuje, naopak je i vymezuje. Díky téměř stoprocentní bezúrazovosti je značka Springfree zárukou zdraví všech hopsajících dětí.

Trampolíny Springfree eliminují úrazovost dětí a sportovců

V čem spočívají základy bezpečné trampolíny? Důležité jsou detaily, na něž se výrobci soustředili především. Patentovaný bezpružinový systém, jaký se využívá při vyrábění trampolín Spreengfree, změnil způsob fungování výrobku. Díky soustavě bez pružin se eliminovalo neuvěřitelných 90 procent míst, na kterých se děti nejčastěji zraňovaly. Statistiky ze Spojených států uvádějí, že kvůli nebezpečným hopsadlům bylo ročně umístěno v nemocnicích 105 tisíc dětí. To přimělo odborníky lépe propracovat bezpečnostní systém, aby se oblíbené trampolíny nestávaly zbytečným kamenem úrazu.

Bezpečnostní prvky zaručující spolehlivý provoz výrobku

Klasické pružinové kovové pružiny, jaké známe z tuzemských tělocvičen, jsou častým místem, na nichž dochází k zachycení nebo zranění dítěte či sportovce. Trampolíny Springfree jsou vybaveny laminátovými pruty namísto pružin, jež jsou bezpečně umístěné pod skákací plochou mimo dosah skokana. Konstrukce rámu s pružinami u klasické trampolíny je kovová, pády a skoky na ni jsou příčinou úrazů hlavy a tržných poranění kůže. Odborníci ze Springfree umístili rám pod skákací plochu, tedy mimo dosah skákajícího. Nikdo se díky tomu nemůže zranit ani o konstrukci, ani o pružiny. Okraje bezpečné trampolíny jsou změkčené oproti běžným trampolínám, a proto jsou 30krát účinnější díky kvalitnějším užitým materiálům. Tyče u obyčejných trampolín jsou z pevného materiálu, kdežto boční tyčky Springfree jsou pružné. Nehrozí proto úraz ani v těchto místech.