globuli-1574436_1280

Matka příroda nám nabízí široké spektrum léčebných terapií. Úchvatnost těchto metod spočívá v jejich skvělém působení. Některé mohou být zprvu bolestivé, neboť pronikají hluboko do tkání, aby z nich uvolnily toxiny, jiné, které posilují proudění energie a rozšiřují naše vědomí, jsou jemné a bezbolestné. Všechny přírodní terapie ovlivňují nejenom fyzické, ale i mentální a emocionální tělo. Léčí příčiny nemocí a tím se liší od obyčejného léčení symptomů. Přírodní léčebné terapie lze rozdělit do dvou skupin, na léčebné a detoxikační systémy. Některé léčebné systémy, například masáž, podporují detoxikaci. Oba systémy jsou v dnešní době velmi důležité, protože jsme zaneseni toxiny a naše tkáně jsou hodně oslabené. Tyto způsoby přírodní léčebné terapie očišťují od toxických látek, ale také přetvářejí naše fyzické i spirituální tělo.

Aromaterapie – je založena na schopnosti rostlinných siličných olejů posilovat, léčit a regenerovat tkáně. Tyto oleje můžeme přijímat inhalováním nebo vstřebáváním kůží.  Siličné oleje představují jednu z nejsilnějších rostlinných složek. Působí hluboko ve tkáních, mají specifické účinky na nejrůznější orgány a tělesné procesy.

Květové esence – Bachovy květové esence představují velice jednoduchý a přitom velice účinný systém, který navrací harmonii našim emocím a tím také našemu celému bytí. Filozofií tohoto systému je jednoduchost, úplnost a uzdravování sebe samého. Dr. Bach věřil, že fyzické onemocnění je výsledkem emocionální nerovnováhy. Bachovy květové esence působí na to, čemu říkáme negativní emoce – např. strach, vyčerpanost, nedostatečné sebevědomí, pýcha, přílišné nadšení, které vede až k fanatismu, apod. Esence nám pomáhají tyto pocity harmonizovat, dostávají nás do přítomného okamžiku, kdy se na sebe, svou situaci a své pocity můžeme podívat objektivně a činit rozhodnutí bez emocí. Umožňují nám postupně odloupnout slupky, které jsme si nasadili, abychom přežili v tomto světě a tím nám postupně pomáhají odkrývat to, kdo skutečně jsme, jaký je cíl a smysl našeho života a vrátí nám naši odvahu vydat se na svou cestu a uskutečnit své sny a přání.

Bylinářství – ať už tuto prastarou léčebnou metodu nazveme fytoterapií, botanickou medicínou nebo bylinářstvím, boží nezkřížené rostliny neztratily sílu přírody léčit, čistit a regenerovat tkáně. Vědci rádi extrahují, separují a koncentrují látky objevené v rostlinách, aby s nimi léčili tělesné symptomy, ale k tomu však rostliny určeny nebyly. Kromě nejrůznějších účinků, například protizánětlivých, adstringentních, hořkých, stimulačních či antispazmatických, jsou byliny rovněž výživné. Obsahují spoustu vitamínů, minerálů, tkáňových solí, flavinů, aminokyselin a cukrů, o jejich elektromagnetických energiích nemluvě.

Akupunktura a akupresura – jsou systémy, které užívají jehel, respektive tlaku, k rozproudění zablokované energie, zejména do oslabených nebo zablokovaných oblastí těla. Rozprouděním energie podpoříme cirkulaci krve a lymfy těmito oblastmi. To posílí imunitní, nutriční, antioxidační a elektrolytickou reakci a pomůže z těchto oblastí odstranit zánět a toxicitu.

Terapie barvami (chromatoterapie) – místa síly neboli energetická centra se nalézají v tělech zvířat a lidí. Každý máme sedm (respektive) osm hlavních energetických center. Tato energetická centra se projevují prostřednictvím fyzického těla a nazývají se čakry. Všechny poruchy těla se projeví negativně na příslušných centrech, jejichž energie vyzařují z fyzického těla. Tyto elektromagnetické energie lze „číst“ a analyzovat, a tak určit jejich oslabení a posílení. Užíváme-li v terapeutické praxi různé barvy neboli elektromagnetické frekvence, můžeme pozitivně ovlivňovat tkáně. Budou potom reagovat, respektive fungovat, mnohem lépe.

Gemoterapie – léčba drahokamy, se praktikuje odpradávna. Vibrace a stimulace těchto anorganických látek měly blahodárný účinek na lidské tkáně. Drahokamy se nosí jako šperky kolem krku, na rukách nebo na postižených místech. Krystaloterapie se hojně užívá dodnes k potírání nemocí a k soustředění léčivé energie na oslabenou tělesnou partii. Krystal se přiloží na postižené místo, aby energie vyzařující z krystalu mohla předvést svoje kouzlo, svoji obrovskou moc.

Homeopatie – je léčebný systém, jenž využívá látky získané ze zvířat, rostlin a minerálů. Síla a dávkování těchto přípravků jsou velice mírné. Homeopatie je založena na principu „stejné léčí stejné“. Tato metoda se více zaměřuje na vyvolání imunitní reakce než na opravdové léčení tkáně. Homeopatie nepředstavuje žádnou radikální detoxikační a regenerační metodu, ale dosahuje skvělých výsledků při zmírňování symptomů.

Vodoléčba – Všichni dobře známe blahodárné účinky tepla, které rozšiřuje cévy a stimuluje krevní oběh. Oproti tomu chlad způsobuje stažení a může zablokovat proudění energie do tkání. Spojí-li se tyto dva aspekty dohromady, může mít hydroterapie užívající střídavě horkou a studenou vodu skvělé výsledky při léčbě nejrůznějších nemocí, kdy využíváme vodu ke stimulaci krevního a lymfatického systému.

Iridologie – je věda o oční duhovce a jejím vztahu k tělesným tkáním. Podává velice detailní plán buněk, jejich funkcí a poruch. Duhovka nám přesně ukazuje genetická tkáňová oslabení či posílení a toxicitu těla. Dále nám ukazuje obstrukce, prolapsy a chemické usazeniny. Dokud nepodstoupíte neurooptickou analýzu, nepoznáte pořádně svoje fyzické tělo. Iridologie je přesná analýza tkání.  Vaše oči jsou nejenom okny vaší duše, ale také okny do vašeho fyzického těla.

Masáže (všechny druhy) a reflexní terapie – masáže jsou v mnoha ohledech důležité, od pomáhání tělu, aby si samo vyléčilo svá poškození, až po stimulaci lymfatického očišťování a detoxikaci. Tělo ukládá toxiny ve svalech, neboť se snaží co nejdéle uchránit důležité orgány. Avšak ukládáním toxinů se stávají tuhé a bolavé, takže nás nutí stimulovat proudění lymfy. Když nedokážeme sami cvičit nebo se stáváme příliš toxickými, je masáž nesmírně důležitá. Reflexní terapie nohou je speciální druh masáže, kdy stimulujeme nervový a lymfatický systém tlakem na určité body rukou a chodidel, kde se ukládají toxiny a krystalky kyselin. A ty mohou vyvolat spoustu symptomů od vysokého krevního tlaku až po slabost žlučníku.

Dornova metoda – je jednoduchý manuální způsob, který Vám pomůže srovnat rozdílnou délku dolních končetin, řeší mechanické posuny kostí v akutních i chronických stavech. Posunuté obratle nejen často působí bolest, ale také negativně působí na jednotlivé orgány skrze „skříplé“ nervy od páteře a tím způsobují i jiné zdravotní potíže. Tato metoda je obzvlášť účinná při bolestech kyčlí, kolen, kotníků a ramen, kde se jednoduchým cvičením tyto klouby vrací do původní polohy.

Každá přírodní terapie je sama o sobě vědou, která vám nabízí úchvatnou cestu k obnově vaší bytosti. Nastudujte si o každé z nich, co můžete, a využijte toho k získání pevného zdraví. Zdraví, vitalita a pohoda vám darují nový život, který bude svobodný, poklidný, aktivní a dlouhý……