toplogo

Topná sezóna je v plném proudu, ale možná již přemýšlíte, čím budete topit v té následující. Hledáte-li způsob, jak topit efektivně a přitom v souladu s přísnými ekologickými normami, budou se vám zamlouvat dřevěné brikety. Jedná se o moderní palivo, o které je v posledních letech zvýšený zájem. Nepřestávejte číst a dozvíte se proč!

Obliba dřevěných briket narůstá, protože jen málokteré palivo nabízí kombinaci všech požadovaných vlastností. Dřevní hmota patří k obnovitelným zdrojům energie, nezatěžuje životní prostředí, a navíc je cenově dostupná. Levné dřevěné brikety jsou bezesporu jedním z nejlevnějších ekologických paliv.

K dalším výhodám dřevěných briket patří minimální nároky na skladování, snadná manipulace a zanedbatelné množství popela (pouze 0,5 %), který lze navíc dále využít jako kompost. Briketami lze topit ve většině moderních kotlů, kamen a krbů.

Jak se dřevěné brikety vyrábí a jak s nimi topit?

Dřevěné „pilinové“ brikety se vyrábí lisováním za vysokého tlaku a teploty. Výsledkem jsou kvádrové výlisky s velkou hustotou.

Správné spalování briket podmiňuje optimální regulace vzduchu. Při zapalování je důležitý dostatek kyslíku, ale v průběhu hoření a následného žhnutí musí být přívod vzduchu přivřen. Celková doba hoření závisí na kvalitě topiva, druhu topeniště a způsobu topení.

Topte kvalitními briketami od OPTIMTOPU

Někteří výrobci briket nedodržují evropské normy a vyrábí brikety jednoduššími technologiemi. Na první pohled se sice koupě levnějších briket jeví výhodně, ale v konečném součtu je topení nekvalitním topivem dražší. Méně kvalitní dřevěné brikety rychleji hoří, a logicky tak stoupá spotřeba.

Rozhodnete-li se pro topení dřevěnými briketami, poohlédněte se po nich u největšího českého prodejce OPTIMTOP, který nyní nabízí dřevěné brikety v akci s dopravou zdarma již od jedné palety. Další užitečné informace najdete na www.briketydrevene.cz.