V případě, že trpíte nespavostí, případně vám spánek nedodává potřebné množství energie do následujícího dne, může být jednou z příčin fakt, že používáte nekvalitní povlečení. Jde o častou chybu, kterou si mnoho lidí ani neuvědomuje. Leckdy mají vliv rovněž nevhodně zvolené záclony a závěsy.

Na co si dát pozor při volbě nového povlečení?

Při výběru povlečení do postele je hlavním kritériem pohodlí. Proto musí být dostatečně hebké a příjemné při kontaktu s lidskou pokožkou. V opačném případě se snáze tvoří proleženiny, případně vás svědí celé tělo tak, že nemáte šanci se pořádně vyspat.

Základem úspěchu při volbě povlečení je kladení důrazu na kvalitu materiálů, z nichž je vyrobené. Prim v tomto směru stále hraje klasické bavlněné povlečení. Není to náhodou, je totiž velmi příjemné na dotyk, navíc má ideální vlastnosti z hlediska prodyšnosti. Neméně dobře saje pot, což je dalším podstatným faktorem pro lůžkoviny.

Máte-li z nějakého důvodu povlečení z bavlny neradi, dají se vyzkoušet umělé tkaniny. V současnosti je možné sáhnout třeba po povlečení z mikrovlákna, což je umělý materiál, který je nejen vysoce odolný vůči poškození, ale je zároveň antialergenní, s vysokou savostí a prodyšností. Počítejte však s tím, že povlečení z mikrovlákna je přeci jen dražší nežli bavlněné produkty.

Záclony a závěsy nepodceňujte

Značná část populace žije ve městech, kde je po nocích na ulicích velký světelný smog. Svítící lampy, reklamy a reflektory aut mohou zářit až do vaší ložnice, což rozhodně není dobré pro kvalitu spánku. Záclony a hlavně závěsy jsou tak často jedinou spolehlivou překážkou. Aby závěsy dokonale plnily svoji funkci krytí, je nutná jejich patřičná délka. Do ložnice rozhodně patří záclony a závěsy, jež sahají od garnýže až na zem. Závěsy volte spíše v tmavších barvách a hustě tkané, aby skrz ně světlo nemělo šanci proniknout.