Česká republika byla vždy dobře známá skrze strojírenskou výrobu. To však znamená nejen to, že máme šikovné firmy vyrábějící strojírenské výrobky. Musíme mít i dodavatele. A jedním z těch schopných je společnost Primapol.

Firma Primapol vznikla roku 2004 a od té doby se rozrostla ve významného distributora polotovarů i finálních produktů. Na skladě má přes 20 000 položek, které váží více než 3 000 tun. Díky takovým velkým skladovým zásobám je schopná uspokojit poptávku velmi rychle, dodací lhůtu má nastavenou na 24 hodin. Hlavní sklad najdete v Pleteném Újezdu u Kladna, 15 minut autem od pražského letiště.

Pomocná ruka pro různá odvětví

Primapol dodává hliník, nerezové oceli, a to plechy, desky, tyče a další polotovary. Prodává také konečné produkty jako roury, trubky, ventily a armatury. Zákazníci společnosti pochází z nejrůznějších průmyslů od potravinářského přes automobilový až po letectví. Ano, i nerezová ocel patří mezi letecké materiály. V Primapolu vám jsou schopní doporučit vhodnou ocel pro konkrétní použití dle jejích vlastností.

Vzhledem k tomu, že vlastní brusku pro povrchovou úpravou, jsou schopní nabídnout nerezové oceli v normálním, broušeném a leštěném povrchu. Vybavení firmy patří mezi nejmodernější. Našli byste u ní potahovací linku, pásové pily, kotoučové pily.

K dodání jsou i plastové díly

Primapol má v sortimentu rovněž plastové obráběné díly z technických konstrukčních plastů. Jde o desky, kruhové tyče a trubky z PP-H (polypropylen homopolymer), PE-HD (polyetylen s vysokou hustotou), PP-C (polypropylen kopolymer) a PVC-U (polyvinylchlorid). Každý z těchto plastů má trochu odlišné vlastnosti. Některé jsou lépe svařitelné, další se dají dobře obrábět. Odborníci z Primapol vám poradí, který vybrat, a to i z cenového hlediska. Spolehněte se na ni a získejte konkurenční výhodu!