Přibývá lidí, kteří místo dovolené u moře touží po dovolené aktivnější. Chtějí jezdit na kole, chodit po horách nebo běhat. A přesně za tímto typem aktivit není nutné cestovat nikam daleko. Vydejte se na Slovensko!

Dovolená v Tatrách je skvělou volbou pro zamilovaný pár, partu kamarádů, ale i rodinu. Na své si tam přijde každý, ať už jedete na výkon a zajímají vás vyloženě náročné túry, či se radši jen necháte vyvézt lanovkou a užijete si překrásný výhled.

Rodinná dovolená, na niž budete ještě dlouho vzpomínat

Na co byste vzpomínali raději? Na to, jak jste celý den proleželi na pláži v Chorvatsku, jak jste dostali střevní potíže v Egyptě, nebo jako jste si prohlídli krásnou krajinu z vrcholků slovenských hor? Odpověď je asi zřejmá.

Příroda Tatranského národního parku je dechberoucí, kromě toho si tu užijete i wellness aktivity, hotely jsou připravené nabídnout vám odpočinkovou dovolenou. Nemusíte ji pojmout tak, že budete denně šplhat po kopcích.

Jaké zážitky na vás ve Vysokých Tatrách čekají?

V prvé řadě spousta příležitostí pro turistiku. Čeká na vás 600 km značených chodníků k vrcholům, štítům, plesům, chatám i po dolinách, pokud nechcete moc stoupat. Za ty nebeské výhledy ovšem trocha stoupání stojí.

I pro cyklistiku se najde slušné zázemí, konkrétně přes 300 km značených cyklotras s různými obtížnostmi, takže i pro rodiny s malými dětmi. Kolo si půjčíte přímo na místě, půjčoven je v Tatrách dost.

Tím ovšem výčet sportů nekončí. Pod vrcholky Tater si můžete zahrát golf, zajezdit na koni, zaběhat, pustit se do některých adrenalinových sportů, in-line bruslení nebo si třeba zaběhat. Čeká-li vás rodinná dovolená, neměli byste vynechat vodní svět AquaCity Poprad, případně lanové parky. Nuda ve Vysokých Tatrách vážně nehrozí. A nezapomeňte ochutnat místní speciality v horských kolibách.

Realizované s finančnou podporou Ministertva dopravy a výstavby Slovenskej republiky.