jonas-svidras / Pixabay

V dnešní době už všichni moc dobře známe a konzumujeme doplňky stravy. Tito šikovní pomocníci dokážou částečně kompenzovat chudou stravu, nevhodné návyky, nedostatek pobytu na slunci a podobně. Na jakou látku rozhodně nesmíte zapomínat, pokud jste žena?

Hlídejte si příjem železa

Ženská populace zápasí primárně s nedostatkem železa. Tento minerál totiž ve velké míře ztrácíte během menstruace, těhotenství i kojení. Jeho dlouhodobý nedostatek přitom způsobuje poměrně vážné zdravotní potíže.

Mezi prvotní příznaky absence železa patří nedostatek energie, spavost, bolesti hlavy, zimomřivost či snadné zadýchání při námaze. Pokud budete tyto znaky ignorovat, můžete si vykoledovat padání vlasů, hučení v uších, snížení krevního tlaku či porušení srdečního rytmu. V extrémních případech hrozí i smrt (to se ovšem v našich končinách nestává).

Kvalitní doplňky

Nebudeme si nic nalhávat – většina lidí opravdu nemá tak pestrou stravu, aby doplnila všechny důležité látky. Přesně proto byste měla začít dennodenně užívat kvalitní železo od výrobce Naturvita. Ten k tomuto minerálu přidává i vitamin B12, který působí synergicky (zvyšuje účinnost vstřebávání železa).

Železo pořídíte za pěknou cenu například na webových stránkách oblíbeného e-shopu Gigalékárna. V jeho prostředí si v mžiku objednáte vitamíny, minerály, přírodní produkty i další doplňky stravy.

Určitě nepřekračujte doporučené denní dávkování – jedna tableta denně bohatě postačí. Užívejte ji ideálně ráno na lačno (minerály se lépe tráví bez jídla). Pokud by vám tento způsob podávání neseděl, raději užívejte tabletu společně se snídaní. Alternativně berte tabletu před spaním.

Zajímá vás krása a zdraví? Pak si sestavte vlastní balíček kvalitních doplňků stravy. Rozhodně nevynechávejte železo.