Jakmile se rozhodnete strávit prázdninové dny na Valašsku, trefíte do černého. Krajina horských hřbetů, údolí, malebných roubených staveb a dechberoucí přírody vám nabídne vše, po čem toužíte. Odpočinek na čerstvém vzduchu je určen pro všechny, kteří si chtějí užít léto na maximum.

Komfortní penziony v Beskydech se stanou vaším útočištěm po náročném putování po Pustevnách, Soláňi, Javornících a Vsetínských vrších. Z Rožnova pod Radhoštěm si to namíříte přímo na Pustevny, kde spatříte chalupy Maměnku a Libušín, vyrazíte k soše Radegast a údolím se svezete lanovkou.

Co dělat na Valašsku?

Útulný penzion Rožnov pod Radhoštěm bude ideálním výchozím bodem pro poznání Beskyd. Nejenže navštívíte místní skanzen neboli Valašské muzeum v přírodě. Jedná se o nejstarší skanzen ve střední Evropě. Právě zde poznáte tradice a zvyky Valachů. Věřte, že zde se opravdu zastavil čas. Ochutnáte pověstné koláče – frgály a pravou polévku ze zelí a smetany – kyselicu. Vaše kroky povedou k Jurkovičově rozhledně a k rozhledně na Velkém Javorníku. Nenechte si ujít ani výlet na zříceninu hradu Starý Jičín, hrad Šostýn nad Kopřivnicí a hrad Hukvaldy. Bezpochyby vás osloví horské město Štramberk s věží Trúbou, které dominuje krajině.

Rozhýbejte se!

Velmi výhodné ubytování nabízí penzion Trojanovice. Právě z Trojanovic vede nespočet turistických a cyklotras napříč Beskydy. Neminete altánek Cyrilka, dojdete k chatě Martiňák a spatříte přírodní jev Čertův mlýn. Byla by velká škoda nespatřit unikátní skokanský můstek Jiřího Rašky u Frenštátu pod Radhoštěm. I v letním období zde můžete pozorovat skokany na lyžích a bude se vám tajit dech.

Při výběru letní dovolené netápejte, mrkněte se na penziony na Penzion.cz. Právě zde najdete pestrou paletu ubytování, které je vhodné pro rodiny s malými dětmi i romantické duše.