Rohová sedačka Calvaro v elegantní krémové zaujme originálním tvarem. JENA NÁBYTEK

Žádný obývací pokoj se neobejde bez pořádné sedačky! Přemýšlíte nad jejím pořízením a nevíte, jakou zvolit barvu? Tak vsaďte na trendy odstíny béžové a krémové, které působí nenápadně a zároveň dodají každému interiéru šmrnc.

Praktické sedací soupravy jsou dominantou obývacích pokojů. Můžete si na nich odpočinout vsedě i vleže, usadit na ně rodinu i návštěvníky. Vyrábějí se v různých tvarech a velikostech, materiálech a samozřejmě i barvách. Zaměřili jsme se na trendy béžovou, krémovou a hnědou.

Tmavě hnědou klasiku vytlačují světlejší odstíny

Hnědá barva patří mezi stálice, které se drží na špici oblíbenosti už mnoho let. Je to způsobené zejména tím, že tuto barva lze vhodně zkombinovat s ostatními barvami v obývacím pokoji. Oblíbené jsou kombinace například s béžovou či krémovou. Vyznavači výraznějších barev zase kombinují hnědý gauč s červenou barvou. Tmavě hnědou ale v poslední době válcují světlejší odstíny.

Tmavě hnědá kožená sedačka Teresa dodá každému interiéru nádech luxusu. JENA NÁBYTEK

Béžová a krémová sedačka

Oblíbenost těchto dvou barev je v poslední době na vzestupu. Jedná se o hodně univerzální barvy, tudíž je lze vhodně zkombinovat s množstvím jiných odstínů od trendy pastelových až po výrazné barvy. S krémovou či béžovou sedačkou tak snadno sladíte i třeba nové křeslo či taburet, který si bude pořizovat až za pár let.

Krémové sedačce sluší kombinace s doplňky, které mají pastelové barvy – oranžová, žlutá či decentní růžová. Pro béžové sedačky bývají vhodnější méně pestré kombinace – s hnědou barvou ostatního nábytku nesáhnete vedle. Svým barevným laděním však bývají béžové a krémové sedačky stylové a určitě ozdobí každou domácnost.

Sedačku Greco v jemné béžové barvě lze sladit prakticky s čímkoliv.JENA NÁBYTEK

Odstíny béžové a hnědé pomáhají utvářet klid a teplo domova. Patří k barvám přírodním, tudíž je doporučujeme všem vyznavačům přírodních motivů. Zkrátka a jednoduše si ji zamilujete na první pohled.

Tmavě hnědou klasiku většinou volí příznivci kůže. Trojsedák Monika, JENA NÁBYTEK