klasické osvětlení

Řekneme-li klasická svítidla, znamená to, že upřednostňujeme léty osvědčený design, tradice a určitý příklon ke stálosti v podobě věcí, jimiž se rádi obklopujeme. Svítidla nutně nemusejí evokovat „zašlé časy“, ale spíše stabilitu a jistotu, na kterou jsme zvyklí a nemáme rádi přílišné změny. Přesto i klasická svítidla mohou výrazně posílit vzhled a dojem interiéru, do nichž je umístíme, ať už jako závěsná, stropní, nástěnná, či si pořídíme lampu.

Závěsné lustry do interiéru

Závěsná svítidla klasického stylu mohou využívat kovu patinovaných do odstínů starého zlata, staré mědi a dalších, bílého či průhledného skla, rovných či tvarovaných stínidel. Můžeme volit mezi více stínidly nebo těmi, tvořícími různě stylizované dekory (květiny, lístky apod.). Výjimkou nejsou ani obyčejně cylindry, které umístíme např. v kuchyni, do pracovny nebo studentského pokoje, kde se upřednostňuje účel před „okázalostí“. Klasické lustry do kuchyně nebo lustry do obývacího pokoje můžeme pro oči hostů a návštěv zakoupit i ve více zdobném provedení, které upoutá pozornost, ale zároveň poskytne žádoucí osvětlení místnosti, do níž zavedeme společnost k posezení, nedělnímu obědu nebo večeři. Ani čištění částí závěsných svítidel by neměl být problém.

Nástěnná svítidla

Nástěnná svítidla osloví jednoduchostí a snadnou množností umístění. Výjimkou pro připevnění nejsou předsíně, rozsáhlejší prostory hal a chodeb, ale ani koupelny či šatny. Tvary nástěnných svítidel jsou různé a je na zákazníkovi, aby si vybral dle účelu i estetického dojmu.

Stolní lampy

Ani stolní lampy a stojací lampy nezůstávají stranou nabídek žádaných typů osvětlení. Vybíráte-li např. podle toho, že stojací lampu umístíte do rohu místnosti, kde v přítmí odpočíváte anebo si čtete, pak můžete volit jednodušší design a snadnou přemístitelnost lampy. Stolní lampy přitom kombinují variabilitu nastavení dopadu světla a také vkus prostředí, do níž jsou určeny, více o lampách a dekoracích naleznete v tomto článku.