Jste v závěru vašeho studia a nestíháte vaši závěrečnou práci? V zásadě máte několik možnosti, jak si práci usnadnit a vaše studium úspěšně dokončit. Víte, jaké to jsou?

Pokud řešíte problémy s vaší závěrečnou prací můžete si být jisti, že stejný problém už řešilo mnoho studentů před vámi. Samozřejmě ji můžete psát celou sami, pokud to však nejde, v zásadě máte tři možnosti. Můžete požádat spolužáka, podat si inzerát, nebo se obrátit na profesionální firmu a nechat si podklady k závěrečné práci zpracovat.

Oslovení spolužáka

V tomto případě budete oslovovat toho, ke komu máte důvěru, což je samozřejmé. Pravděpodobně si také spolužák nebude nárokovat žádnou přehnanou odměnu a vy ušetříte jak čas, tak peníze. Přesto však tato možnost má i svá rizika.

Spolužák bude muset psát také svou vlastní práci takže se vám může stát, že nakonec uslyšíte, že prostě nestíhá. Vždy tu bude i riziko odevzdání dvou podobných prací a především – už o tom někdo bude vědět.

Podání inzerátu

Pokud se rozhodnete podat inzerát, nebo zareagovat na ten, nabízející vypracování podkladů závěrečné práce, setkáte se s výhodami i riziky. Člověk na druhé straně pro vás bude anonymní a neověřený. Ačkoli často nabídne výhodnou cenu, můžete dostat nekvalitní text, ke kterému nemáte žádnou záruku.

Profesionální firmy

U každé profesionální firmy můžete obvykle najít dostatek referencí, najdete proto do neznámé vody. Výhodou bude také garance dodržení termínu, antiplagiátorská ochrana a záruka anonymity. Obvykle o trochu vyšší cena, než u předchozích možností, je tak vyvážena hned několika výhodami. A zvláště vypracování diplomové práce na zakázku není něčím, na čem byste měli šetřit.