Pravděpodobně vás nepřekvapí, že na koupelnový nábytek jsou kladeny vysoké nároky, protože je žádoucí odolnost vůči neustálému vlhku. Samozřejmě můžete do koupelny pořídit klasickou skříňku, nicméně po několika měsících začnete rozhodnutí litovat, neboť se materiál začne kroutit, protože se nachází ve vlhkém prostředí. V následujících řádcích vám proto prozradíme, jak vybrat koupelnovou skříňku, aby vám vyhovovala jak po praktické, tak i designové stránce.

Z jakého materiálu by měla být vyrobena?

Prvně byste se měli zaměřit na povrchovou úpravu, přičemž hrany většinou bývají olepeny ABS páskou za pomoci PUR lepidla, případně se lakují. Zřídkakdy se nyní setkáte s melaminovými páskami, ty jsou už hudbou minulosti. Pokud je koupelnová skříňka příliš levná, zřejmě je vyrobena z laminátu, který bez speciální povrchové úpravy vlivem vlhkosti nabobtná.

Zaměřte se také na to, aby koupelnová skříňka pod umyvadlo disponovala nožkami, protože voda se velice snadno dostane i na podlahu. Chráníte tak dno skříňky, a tím nebude narušeno právě vodou, což by zkrátilo životnost nábytku.

Jaký zvolit rozměr?

Stejně tak by vás měly zajímat rozměry koupelnové skříňky, což se odvíjí od prostorových možností koupelny. Pamatujte, že u koupelnové skříňky se otevírají dvířka, a tím pádem je nezbytné zajistit i prostor před ní. V menších koupelnách najdou uplatnění varianty s posuvnými dvířky. Dávejte si pozor také na to, na jakou stranu se dvířka otevírají, neboť by vás při otevírání mohlo něco omezovat, například pračka a podobně.

Jestliže je ve vašem hledáčku koupelnová skříňka vysoká, nejprve si ujasněte, do jaké části koupelny nejlépe zapadne, aby například nebyla před radiátorem a podobně. Vysoké provedení se hodí i do menších místností, neboť je k dostání i se šířkou pouhých 40 centimetrů.