Nejlevnějšího prodejce zlata v ČR najdete na adrese zlatemince.cz. Prodejnu má v Praze v budově Obecního domu. Ale pozor, prodejna je ve druhém patře! Nikoliv v přízemí.

Abyste nezabloudili, použijte služební vchod (z ulice u Obecního domu) hned vedle výlohy Blanky Matragi a nechejte se vyvézt výtahem do druhého patra. Za nízké ceny získáte zlato i v Brně, v ikonické cihlové budově Dornych, vedle Vaňkovky.

Právě nízká cena a vysoké skladové zásoby přivádí k tomuto tradičnímu prodejci investičního zlata a stříbra nové zájemce o bezpečné uložení finančních prostředků do drahých kovů.

Že jsou ceny zlatých cihel a zlatých mincí u tohoto prodejce skutečně nejnižší, se můžete přesvědčit na stránce investiční zlato. Ceník v euro je na stránce investičné zlato.

Přízemní cenou zlata se tento prodejce výrazně odlišuje od ostatních nabídek na trhu. Potvrzuje to i jeho umístění na prvním místě loňského srovnání finančních produktů v kategorii prodejců drahých kovů (soutěž pořádá server Finparáda společnosti Scott & Rose).

Jaké zlato nakoupit?

Koupit si zlato se hlavně v dnešní době rozhodně vyplatí. Existuje sice celá řada jiných zajímavých komodit, na kterých se dá teoreticky vydělat mnohem více, avšak vždy jde o velké riziko. To u zlata prakticky neexistuje, zvláště když si ho majitel uloží do dobrého trezoru.

Zlato je zajímavé hlavně tím, že jeho hodnota pořád roste, a dle většiny expertů je nepravděpodobné, že by se tento trend měl v blízké budoucnosti jakkoliv měnit. Nákupem zlata tudíž investor nic neriskuje. Víceméně vždy na tom vydělá a zároveň ochrání svůj majetek před inflací. Ta totiž nemá na žlutý kov žádný vliv.

Otázkou tak tedy zůstává, jaký druh zlata nakoupit? Rozhodně se nedoporučuje nakupovat šperky, virtuální zlato či akcie zlatých dolů. Jedinou hodnotnou investicí v rámci zlata jsou dnes jen slitky a speciální investiční mince.