odolna-podlaha-pneuservis
Podlaha do autodílny, foto: odolnepodlahy.sk

Chystáte se vybudovat novou dílnu či sklad nebo chcete zrenovovat tu stávající? Kromě kvalitního vybavení, od kompresoru po veškeré nářadí a skříňky si pořádně promyslete, jaký druh podlahy pro vás bude nejvhodnější, respektive pro jaké účely bude sloužit. Na podlaze se nevyplatí šetřit, měla by být opravdu kvalitní a dobře provedená, s vysokou pevností, odolností a stabilitou pro maximální zatížení v prostoru. A jaké jsou v dnešní době možnosti? Variant je mnoho od betonových podlah, až po gumové a PVC podlahy.

Odolné podlahy do skladu, foto: odolnepodlahy.sk
Odolné podlahy do skladu, foto: odolnepodlahy.sk

Pevné podlahy pro využití v průmyslu a obchodu

Záleží jen na vašich preferencích a na tom jaká podlaha do skladů vám bude nejlépe vyhovovat. Každý typ podlahových krytin má jiné vlastnosti. Pro průmyslové podlahy se hojně používá beton vyztužený kari sítěmi, avšak ty nedokáží zabránit vzniku mikro trhlinek, k čemuž dochází především při vysoké zátěži. Následně se proto snižuje životnost podlahy, a tak výrobci přistupují k armování – drátkování betonových podlah, ty dokáží ve výsledku velmi dobře odolávat zátěži i silným vibracím. Říká se jim také „pancéřové podlahy“ a využívají se často ve výrobě, průmyslu, dílnách, skladech a autoservisech. Další možností jsou třeba gumové a průmyslové PVC podlahy.

Moderní gumové a PVC podlahy

Gumové podlahy zvládnou díky svému tepelně izolovanému povrchu odolávat vodě, nárazům a vibracím, mají skvělé protiskluzové vlastnosti a snadno se udržují. Praktická gumová podlaha se hodí na použití do výrobních hal, strojírenských dílen, na zimní stadiony, ale také na nákladní plochy tahačů, přívěsů atd. Pokládka probíhá na rovný a pevný povrch např. z betonu, na šikmé či nerovné plochy se lepí nebo šroubují. Dostupné jsou v mnoha šířkách, tloušťkách a stupních tvrdosti. Zajímavým tipem jsou rovněž odolné PVC podlahy. Ač se zdá, že se hodí spíše do bytů a rodinných domů, opak je pravdou. V prodeji jsou podlahové PVC krytiny s vysokou zátěží, a jedná se o levné a praktické řešení v průmyslových objektech.