Sázeli jste doteď na klasická fotoalba, ale rádi byste zkusili něco jiného? Pak vás určitě zajímá, jak udělat fotoknihu. Ani ten, kdo není velký kamarád s počítačem a internetem, nemusí věšet hlavu. Není to nic extra složitého. Ovšem počítač či tablet k tomu potřebujete.

Krok jedna: výběr fotek

Překvapivě nejtěžší na tom, jak vyrobit fotoknihu, bývá výběr fotek. Nevěříte? Určitě jich máte hromadu a probrat se jimi zabere čas. Fotoknihy bývají nejčastěji tématické. Představují dokonalou vzpomínku na jedinečné chvíle: svatbu, narození dítěte, dovolenou, cestu do zahraničí nebo setkání s přáteli. A také na ty, které máme rádi, včetně zvířecích mazlíčků. Fotoknihu nemusíte tvořit jen pro sebe, klidně ji věnujte svým blízkým, určitě jim uděláte obrovskou radost.

Popusťte uzdu fantazii

Jakmile vybereme fotky, je dobré dát si je do zvláštní složky, určené přímo pro fotoknihu, aby se nám snadno nahrávaly. Na stránce, kde fotoknihu hodláme vytvořit, si zvolíme formát fotoknihy, její vazbu, povrch stránek a rozložení fotek. Kdo si není jistý v kramflecích, může využít již přednastavené šablony. Kdo si troufá na větší úpravy sám a chce popustit víc uzdu fantazii, může si s fotoknihou pohrát. Věřte, že vám to možná zabere několik hodin, ovšem výsledek bude stát za to. Přece jen uspořádat tolik krásných obrázků a dokonale je rozložit na stránkách včetně jejich pozadí, textů k fotkám… To zabere hodně času a úsilí. Většinu lidí to ale baví tak, že brzy chtějí tvořit nějakou další fotoknihu.

Silná i tenká fotokniha

Vaše fotoknížka bude mít tolik stran a fotek, kolik se vám hodí. Samozřejmě, od toho, a také od volby dalších parametrů, se bude odvíjet cena. Pevná vazba je o něco dražší, stejně tak kvalitnější fotografický papír. Máte jen pár fotek, ale chcete jim dát reprezentativní podobu? Ideální bude tenká fotokniha o pár stranách. Z dovolené vznikne určitě silná fotokniha se spoustu barevných obrázků.

Jak udělat fotoknihu se dočtete krok po kroku. Postup bývá intuitivní, aby ho zvládl každý. Až vám přijde kniha domů, určitě ji nedočkavě rozbalíte a potěší vás, že jste to zvládli. Své dílo hrdě ukažte ostatním.