Jako majitelé osobního automobilu musíte čas od času řešit výměnu staré, dosluhující autobaterie za novou. Nákup se může zdát laikům dosti obtížnou záležitostí. Přitom nemusí být složitý, pokud si ujasníte alespoň základní parametry, které má nová autobaterie mít.

Velikost autobaterie

Při nákupu autobaterie do vašeho automobilu si nejprve pro jistotu zkontrolujte, jaké má mít rozměry. Ne vždy totiž všechny automobily mají místo pro klasické autobaterie 12V, které jsou dostupné v tuzemských obchodech. Pokud například vlastníte vůz, jenž byl vyrobený mimo evropský kontinent, mohou být nároky na rozměry odlišné.

Kapacita a startovací proud

Důležitým bodem je volba autobaterie dle její kapacity, jež se udává v ampérhodinách. Pro auto s benzínovým motorem vám obvykle postačí model autobaterie s kapacitou 60Ah. Pakliže ale máte auto s dieselovým motorem, počítejte s tím, že je nutné zvolit produkt s vyšší kapacitou, zpravidla minimálně kolem 70Ah.

V neposlední řadě si u vybraného produktu autobaterie všímejte toho, jaký u něj výrobce uvádí startovací proud. Znovu platí, že dieselové motory jsou z tohoto pohledu náročnější, startovací proud by měl dosahovat alespoň 600A, benzínové motory pak spolehlivě nastartujete i s menším startovacím proudem.

Jak nakupovat autobaterii online?

Autobaterie jsou dnes už běžně k dostání v eshopech, podobně jako další příslušenství, a to včetně nabíječky autobaterií. V každém případě si před provedením objednávky důkladně projděte všechny údaje o zařízení a nevynechte žádný z výše uvedených parametrů, abyste se svojí novou autobaterií mohli být v příštích pár letech maximálně spokojení. V okamžiku, kdy máte nějaké pochybnosti, není na škodu si nechat poradit. Spolehlivý prodejce vám rád pomůže přes telefon, potažmo skrz kontaktní formulář, do něhož zanesete svůj požadavek či otázku.