Záclony patří v tuzemsku takřka odnepaměti k tradičním bytovým doplňkům. Své uplatnění nacházejí také v moderních domácnostech. Tam se ale začínají projevovat jiné trendy, než na které byly zvyklé naše babičky a maminky. Je to dáno rozmanitější nabídkou, navíc se nové záclony a závěsy dají pořídit velmi snadno, stačí jen vědět, jak na to.

Proč se vyplatí koupě záclon přes internet?

Ještě před několika lety si takřka každý zájemce pořizoval nové záclony do bytu či rodinného domu v klasických kamenných obchodech. Dnes už ale jednoznačně dominují e-shopy, v nichž si lze tyto produkty vybrat z pohodlí domova. Zásadním předpokladem pro úspěšný nákup je ale znalost rozměrů záclon, které jsou do vaší domácnosti a jednotlivých oken vhodné. Bydlíte-li však například v klasickém bytě v panelovém domě, tento problém do značné míry odpadá. Objednat si totiž můžete takzvané kusové, potažmo hotové záclony. Potřebujete-li ale přeci jen jiné velikosti, vyplatí se nejprve důkladně změřit okna. Je nutné počítat s tím, že záclony budou zřasené. Aby byly stylové, mají přesahovat přes boční hrany oken. Pokud jde o délku, stále převažují dlouhé záclony, jež sahají až k zemi. Totéž platí pro závěsy.

Oblíbené modely záclon

Velmi oblíbenou variantu aktuálně představují obloukové či provázkové záclony, které jsou výraznější nežli klasické hladké modely. Do kuchyní a menších oken se pak hodí třeba záclony s dírkami na vitrážku. Ve vybraných e-shopech, mezi nimiž je jedním z vůbec největších renomovaný internetový obchod dante.cz, pak zakoupíte i speciální záclony do dětských pokojů, které jsou barevnější, případně mají různé veselé motivy a vzory, takže v dětském pokojíku nepůsobí tak fádně.

V momentě, kdy kupujete nové záclony, závěsy, povlečení a další bytový textil online, je dobré si všímat možností, jak ušetřit. Některé obchody například nabízejí dopravu zdarma nad určitou částku, takže se vyplatí pořídit si bytový textil do celé domácnosti naráz, nekupujte jej tedy po jednom kusu.