Vybudovat si na zahradě plácek vhodný k pořádání večírků, případně pouze venkovnímu lenošení, není zase tak náročné ani drahé. Chce to jen sehnat vhodný nábytek a ideálně vybudovat i nějakou formu zastřešení. Bez něj by takovéto posezení bylo pouze poloviční.

Vhodný nábytek

Základem jakéhokoliv posezení je samozřejmě nábytek. Ten v tomto případě musí být dostatečně odolný hlavně proti vodnímu živlu. Není tedy dobré pořizovat si dřevěné židle, případně kovové alternativy.

Je sice pravda, že jak správně ošetřené dřevo, tak i kov dokáží vydržet dlouho i na dešti, nicméně lepší je neriskovat a koupit raději něco z plastu, případně ratanu. Tyto materiály jsou známé svou vysokou odolností. Navíc nestojí velké peníze. I nábytek z ratanu se dá koupit celkem levně, a sice z druhé ruky.

Na střeše se nešetří

Co se zastřešení týče, tam je to složitější. Možností je totiž docela dost a víceméně vždy záleží na financích. Když jich je málo a je potřeba se uskromnit, měl by stačit základní párty stan. Ten vypadá docela dobře a svou práci také odvede.

Kdo však chce mít na zahradě něco přeci jen reprezentativnějšího, ten by měl sáhnout spíše po pergole, ideálně ze dřeva. Běžně se sice dají pořídit i konstrukce z odolnějšího kovu, nicméně ty se často s okolím zahrady designově perou. Dřevo je jistota.

Vzhledem k tomu, že nejde o kdovíjak levnou záležitost, je dobré nakupovat u prodejců, již se mohou pyšnit kvalitní výrobky za smysluplné ceny. Mezi takové patří kupříkladu i obchod pergola-drevena.cz.

Alternativa

Pergola není jedinou lepší možností. Víceméně to samé mohou nabídnout i prefabrikované přístřešky na auto. Ty jsou prapůvodně designované pro zakrytí osobních vozidel, nicméně se standardně využívají také jako zastřešení pro venkovní posezení. Stačí jen vždy přeparkovat auto někam dál.