V některých obcích funguje větší sousedská sounáležitost než v jiných. Napomáhá tomu i drátový rozhlas. Díky obecnému rozhlasu funguje jakýsi komunikační kanál navíc. A rozhodně to není jenom médium pro tu nejstarší generaci.

I já žiji v menší obci s klasickým drátovým rozhlasem. Samozřejmě chceme po zastupitelích obce, aby důležité informace nebyly jenom na vývěsné desce, ale aby se objevily ve všech komunikačních kanálech. A přesto je jedním z nejdůležitějších stále drátový rozhlas. Obec jej aktivně využívá několikrát v týdnu. Dnes třeba informovala o přistavení kontejneru na objemný odpad. Včera o dlouhodobém uzavření místní prodejny potravin. Tyto rychlé a užitečné informace potřebují všichni a drátový rozhlas je dostane skutečně ke každému. Využije je nejen nejstarší generace obce, ale skutečně každý. Při písničkách, které hlášení z rozhlasu doprovází, doslova tančí všechny děti a „zpívají“ všichni pejsci. A to ke koloritu českých obcí prostě patří.

Jestliže vaše obec drátový rozhlas nemá, měli byste o něm uvažovat

Podívejte se, co vše umí drátový rozhlas nabídnout: https://elmik.cz/produkty/dratovy-rozhlas/. Tento odkaz vede na webové stránky největšího specialisty na drátový rozhlas u nás. Firma ELMIK montuje nové drátové rozhlasy nejen do měst a obcí. Stará se o jejich záruční i pozáruční servis i o jejich modernizaci. Výhodou tedy je, že získáte někoho, kdo se o váš drátový rozhlas postará od jeho návrhu, přes realizaci až po pravidelnou údržbu.

Kam ještě patří drátový rozhlas?

Na webových stránkách https://elmik.cz/produkty/dratovy-rozhlas/ se dozvíte i o dalších možnostech využití drátového rozhlasu. Využívá se ve školách, v nemocnicích a dalších zdravotnických zařízeních, na sportovištích, v kulturních domech, ve velkých výrobních podnicích a ve výrobních halách. Mnohdy se kombinuje též s jednotnou časomírou. O obojí se postarají odborníci z ELMIK.