V létě se každý těší, jak si konečně odpočine někde na dovolené. Její výběr a plánování však není vůbec jednoduché – obzvlášť pokud hodláme vyrazit i s dětmi. Co všechno nesmíme podcenit, chceme-li zažít opravdu pohodový odpočinek?

Způsob dopravy

Plánování rodinné dovolené je třeba přizpůsobit samotným dětem, a na to musíte myslet už při výběru vhodného dopravního prostředku. K nejoblíbenějším patří dozajista letecké zájezdy. Cesta letadlem je totiž rychlá, bezpečná a bez problémů ji zvládnou i malé ratolesti. Už za dvě hodiny můžete být letecky v Bulharsku, jedné z nejoblíbenějších destinací Čechů. Autem byste se tam trmáceli klidně celý den, a to mnohdy v úmorném vedru a dlouhých kolonách.

Výběr destinace

Místo, kam se vydáte, vybírejte také s ohledem na vaše ratolesti. Čisté moře a pláže, pozvolný vstup do vody, dostupnost slunečníků – to vše by mělo být samozřejmostí. Největšímu zájmu se tradičně těší zájezdy do Chorvatska. Vhodná jsou letoviska, která nežijí rušným nočním životem, ale místo toho nabízí nejrůznější aktivity pro děti. Zážitky a vítané rozptýlení rozhodně poskytne návštěva aqvaparku, mořského světa či zábavního parku. Když se budou nacházet poblíž, o program máte dozajista postaráno.

Výběr hotelu

Pokud jde o hotel, pak volte takový, který nebude daleko od pláže ani od letiště a nabídne dostatečné vyžití pro malé ratolesti. Chybět by určitě nemělo brouzdaliště či dětské hřiště, výhodou je také pořádání nejrůznějších animačních programů, při nichž se vaše dítka skvěle zabaví. Jako rodiče jistě oceníte službu hlídání dětí, díky níž si budete moci alespoň na chvilku vydechnout a vychutnat si pár chvil jenom ve dvou.

Výběr zájezdu

Chcete-li ušetřit, pak se na dovolenou vydejte mimo hlavní sezonu. Červencové a srpnové termíny se totiž těší největšímu zájmu, a tak ceny letí strmě nahoru. Ne každý si ovšem může dovolit odcestovat v září nebo říjnu. Volit ale naštěstí můžete ještě z last minute zájezdů, které jsou oproti původní ceně až o polovinu nižší. Z pestré nabídky nejrůznějších destinací si vybere opravdu každý. Přesvědčte se sami a užijte si i s vašimi dětmi dovolenou přesně podle vašich představ!