technology-1587673_1280

Když se máte zdravotní komplikace, jdete k doktorovi. A zároveň občas zajdete i na preventivní vyšetření, aby těch nemocí bylo co nejméně. To samé platí i o vaší síti. I ta potřebuje svého doktora, který se o ni postará. Takovým doktorem může být společnost provádějící IT servis. Co přesně dělá?

Když se něco porouchá

Jak praví zkušenost „má-li se něco pokazit, pokazí se to v tu nejméně vhodnou dobu“. Touto nevhodnou dobu může být například půl druhé ráno a na rychlém vyřešení poruchy závisí profit firmy. Proto je nutné, aby poskytovatel IT servisu potíž co nejrychleji vyřešil.

Bezpečnost především

Bezpečnostní rizika se v IT neustále zvyšují. Kybernetické útoky jsou dnes činností, kterou se zabývají celé armádní divize. Již několikrát se stalo, že určitá země byla naprosto ochromena důsledky kybernetických útoků. Zároveň již dávno neplatí, že je to záležitost pouze velkých firem. I ty malé se musí bránit. Pro IT servis to znamená, aby pravidelně nastavil určitá bezpečnostní pravidla, udržoval software aktuální a zohledňoval hledisko bezpečnosti při výběru technologií.

IT se vyvíjí a váš poskytovatel servisu by vám měl poradit s jeho modernizací
IT se vyvíjí a váš poskytovatel servisu by vám měl poradit s jeho modernizací

Dobrá rada nad zlato

Společnost poskytující IT servis by zároveň měla být někým, za kým se můžete přijít poradit. Znamená to především poradenství při dalším rozvoji sítě, která potřebuje čas od času obměnit (technologie se vyvíjí), případně reagovat na růst firmy. Dobrá IT servisní společnost by vám zároveň měla poradit při pořádání výběrových řízení nějak spojených s informačními technologiemi.

Kdo toto umí?

Společností poskytující IT servis je po České republice mnoho. Jsou v různé velikosti. Od malých firem provozovaných několika nadšenci, po velké nadnárodní korporace. Svým velmi proklientských přístupem vyniká mezi IT správci například Spolehlivé IT. To je zajímavé i tím, že klientům účtuje pevný měsíční paušál bez ohledu na to, jestli v daném měsíci mimořádně odpracuje více hodin, než kolik činí paušál.