Alkoholtestery a detekční trubičky ALKOHOLTEST představují osvědčený způsob zjišťování alkoholu v organismu. Ať již se jedná o detekční trubičky (alkotesty) nebo o moderní elektronické přístroje (alkoholtestery), jde vždy o zařízení určené pro stanovení obsahu alkoholu v krvi na základě dechové zkoušky, které naleznou uplatnění zejména při kontrole schopnosti (vlastní či jiných osob) k řízení motorového vozidla, dodržování pracovní kázně apod. Jejich přednosti ocení zejména státní a městská policie, armáda, dopravci, výrobní i nevýrobní podniky, podnikatelé (pro kontrolu zaměstnanců), prodejci automobilů a příslušenství, autoservisy, čerpací stanice, lékárny,…

alkotesty

Alkotesty

Detekční trubičky ALKOHOLTEST představují osvědčený způsob zjišťování alkoholu v organismu. Vlivem nové konstrukce a chemické náplně se liší od obdobných výrobků. Detekční náplň je méně agresivní a neobsahuje těžké kovy, tím podstatně šetří životní prostředí. Detekční náplň není citlivá na světlo. Přítomnost alkoholu v dechu je indikována změnou barvy náplně z bílé na růžovou až fialovou, trubička se za člověka červená.

alkoholtestery

Alkoholtestery

Přesné digitální dechové analyzátory alkoholu. Přístroje používají pokročilý integrovaný plynový senzor citlivý molekuly alkoholu, díky kterému dokáže naměřit i nepatrné množství. Automaticky se vypne po dokončení každého testu. Po opětovném zapnutí proběhne proces proplachování, který trvá 10 sekund. Kalibrace se doporučuje při běžném používání po 3 až 6 měsících, případně po cca 500 měření. Životnost senzoru je kolem 3000 měření. Lze jej vyměnit.