appetite-1239046_1280

JAKÁ VÝŽIVA JE VHODNÁ A JAKÁ NEVHODNÁ PRO KREVNÍ SKUPINU “0”:

Z hlediska výživového se jedná o jedince se “silným” zažíváním, které je schopné zpracovat bez následků více masa, než jsou schopni nositelé ostatních krevních skupin. Masožroutství je však přece jenom spojeno s riziky – tito jedinci jsou náchylnější k zánětům a vředům střevního traktu, kloubů, případně i dně a močovým kamenům. Značná konzumace masa a hlavně uzenin je i pro ně riziková nadměrným příjmem živočišných tuků!
Tito lidé se nenechají přesvědčit ke změně stravovacích zvyklostí a stále konzumují hlavně masité produkty, případně alespoň mléčné. Na jedné straně je to pro ně dobře, na druhé je to značné riziko v případě, že konzumaci masa a tuku přehánějí, a především tehdy, když je kombinují s řadou pro ně nevhodných potravin a potravinářských výrobků uvedených výše.
Nulky nesnášejí radikální změny v jídelníčku a podobně se špatně přizpůsobují změnám vnějšího prostředí!

DOPORUČENÍ PRO VÝŽIVU:
Konzumujte méně energie, což je snadné při omezení příjmu tuků. Jezte maso libové vařené nebo pečené bez tuku, nikdy ne smažené. Můžete jíst červené maso, omezte však konzumaci uzenin na nejmenší možnou míru. (Doporučení jíst maso může na druhé straně být problém pro řadu lidí, například pro sportovce-vytrvalce, kteří nemají maso rádi nebo jimž ho dokonce někteří trenéři výslovně zakazují. V případě, že se rozhodnou jíst masa minimum, zákonitě musí konzumovat víc obilovin a luštěnin. Proto musí používat směs zažívacích enzymů pomáhajících trávit cukry a kromě toho řadu dalších specializovaných doplňků sportovní výživy s obsahem aminokyselin a minerálů, z nich nejvíc železo a zinek.)
“Nulky” nemusí, ba dokonce ani by neměly pravidelně konzumovat mléčné produkty. Především by však měly značně omezit příjem obilovin. (Omezení mléčných výrobků je zase problém pro sportovce, a to ty, kteří se věnují silovým sportům a jsou zvyklí konzumovat mléko ve formě speciální doplňkové stravy.) Toto doporučení je pro většinu alternativních a stejně tak i ortodoxních dietologů naprosto šokující!

CO NEJÍST?
Potraviny s obsahem lepku – pšenici a potraviny z ní vyrobené – kukuřici včetně např. corn-flaků – fazole některých typů s výjimkou velkých – bílý a celozrnný pšeničný chléb s občasnou výjimkou celozrnného žitného – italské těstoviny z tvrdé pšenice čočka – hořčičná semínka zelená – syrové zelí bílé, červené i čínské – chřest – květák – slaninu – husu – šunku vepřové – majonézu – mléko a syrovátku (pozor, nulky jsou náchylné k laktózové intoleranci) – kaviár a ryby nakládané v majonéze – tučné sýry a jogurty a tučné tvarohy – oleje (s výjimkou olivového a lněného) – ovesnou mouku a otruby avokádo – houby – olivy – meloun – kokos – pomeranče rebarboru – borůvky – mandarinky – jablečný a pomerančový džus – ocet – pepř – kukuřičný škrob a sirup – kapary kečup – nakládanou zeleninu – kávu – likéry – limonády čaje.

JAKÉ BY NEMĚLY BÝT POUŽITY LÉKY A SUPLEMENTY?
Alfalfa, Aloe, Echinacea, Senna, vit. B12 (je spíše zbytečný než škodlivý), vitaminy A a E (jsou podle autora teorie dostatečně obsažené v přirozené stravě). Z léků jsou to především penicilinová antibiotika, sulfonamidy, makrolidová antibiotika.

NAOPAK JE NUTNÉ POUŽÍVAT TAKOVÉ, KTERÉ:
a) podporují rychlost přeměny látek (třeba karnitin, vitamin C, lékořice, jod, draslík);
b) podporují srážlivost krve (když je porucha – např. sportovci mají sníženou v důsledku adaptace!);
c) omezují rizika zánětu (žraločí chrupavky, yucca);
d) podporuji činností štítné žlázy (jod ve formě mořských řas);
e) zabraňují vzniku vředů žaludku (řasa Fucus vesiculosus a lékořice).

CO DĚLAT PROTI NADVÁZE?
a) Nejíst tučné a smažené, bílé pečivo a cukrářské výrobky, knedlíky s omáčkou, těstoviny s tučnou omáčkou a sýrem, músli a corn-flaky s mlékem, zákusky;
b) cvičit poměrně intenzívně.

Mohlo by vás zajímat:

Co jíst při krevní skupině A

Co jíst při krevní skupině B

Co jíst při krevní skupině AB