Chcete zkrášlit své obočí? Tetování pomocí microbladingu je způsob, jak toho docílit. Nejdřív se s touto procedurou ale seznamte
Jedním z nejvýraznějších prvků lidské tváře je právě obočí. Tetování technikou microbladingu pak pro jeho zkrášlení a zvýraznění dokáže hotové divy. A může i proměnit způsob, jak vás lidé vnímají – obočí o nás totiž hodně vypovídá! Ještě než se ale objednáte na svou první proceduru, přečtěte si tento článek, ať víte, do čeho jdete!
Zvýraznit obočí tetováním? Nebojte se, funguje to jinak, než to zní
Microblading není tetování v pravém slova smyslu. Namísto tetovacího přístroje se používá speciální ruční pero, zakončené sadou drobných jehliček, které jemně škrábnou svrchní vrstvu pokožky a zároveň do ní vpraví pigment. Výsledkem je pak plněji a hustěji vypadající obočí, které může specialista dále tvarovat přímo zázračně.
Ačkoliv se občas používá termín permanentní, výsledky nejsou doživotní
U kosmetického tetování platí, na rozdíl od tetování standardního, že nezasahuje do hlubších vrstev kůže. Pigment, který se při něm používá, je také pro tělo snáze vstřebatelný a s postupem času degraduje. Kvalitní tetování obočí tak několik let (zpravidla 2-3) může vydržet, ale není na věčnost – což je jistě výhoda, pokud se vám vaše obočí přestane líbit.
Pro optimální výsledek bývá většinou třeba vícero sezení
Jedna procedura většinou nestačí k tomu, aby se pigment dokonale uchytil či aby byly vrypy do kůže dostatečně saturovány. Záleží samozřejmě na typu kůže i reakci těla. Korekce je ale většinou nutná, a to v rozmezí od 1-2 měsíců.
Kvalita výsledného efektu závisí na typu vaší kůže
Pokud máte velmi mastnou pleť, bude aplikace tetování poněkud obtížnější. Jednak je mastná pokožka více náchylná k odmítání aplikovaného pigmentu, jednak je více náchylná k jeho rozpíjení. Jednotlivé linky pigmentu se pak slévají dohromady a výsledek nepůsobí příliš vzhledně. I tak ale mohou i lidé s mastným typem pokožky těžit z dobře provedeného tetování obočí.
Celá procedura může trvat i několik hodin
Do toho se započítává počáteční nákres, výběr správné barvy, i samotná aplikace pigmentu. V průměru zabere první sezení zhruba dvě hodiny, příští korekce již pak bývá o něco kratší.
Můžete volit variantu bez anestetik i s nimi
Aplikace anestetického krému je většinou součástí této procedury, krém ale může potenciálně ztížit hladký průběh samotného kreslení. Proto někteří preferují variantu “nasucho”, která může být nicméně o něco bolestivější, ačkoliv nejde o nic, co by se nedalo snést – jehličky při této proceduře v podstatě pouze škrábou nejsvrchnější vrstvu pokožky.
Vaše obočí po několika dnech zesvětlá
Nebojte se, pokud budete ze salónu odcházet s obočím, které se vám zdá příliš tmavé. Po několika dnech se drobné stroupky na škrábancích začnou sloupávat a zároveň s nimi odpadne i část původního pigmentu. V konečné fázi pak může být vaše obočí až o polovinu či více světlejší.
Chyby se mohou stát, ale mohou se také opravit
Žádný kosmetický specialista není dokonalý a i ti nejlepší mohou udělat špatný tah. V tu chvíli je důležité dále jej neprohlubovat – je pravděpodobné, že se při hojícím procesu sám zacelí. I hluboké tahy jdou ale zamaskovat neutrální barvou. Všechno půjde opravit! A odstranit lze i celý proces microbladingu či jiného druhu permanentního či semipermanentního tetování Pokud se vám tedy výsledek po čase znelíbí, nemusíte zoufat…
Jaké metody zkrášlení obočí používáte vy? Setkali jste se někdy s technikou tetování obočí? Jak ji vnímáte? Dejte nám vědět v komentářích!