vybirejte-spolecenske-saty-podle-postavy

Každá z nás jednou za čas potřebuje společenské šaty a je jedno, zda se chystáte na ples, svatbu či si prostě chce jen pořídit konečně skvěle padnoucí model. Často nebývá vůbec lehké šaty vybrat. Potlačit nedostatky a vyzdvihnout klady může být velmi těžké.

Vysoká nebo malá postava

Kdo má velmi vysokou postavu, hodí se pro něj spíše jednoduché modely, které přirozené obepínají postavu. Vyhněte se dlouhým rukávům, které u vyšších slečen mohou být kratší a působí to nevhodně. Jestliže máte nějaké to kilo navíc, vynechte raději hodně objemově výrazné šaty, ve kterých byste mohla vypadat mohutně. Malé slečny naopak mohou obléci klidně širší šaty. Zaměřte se hlavně na zvýraznění pasu šatů. Upozornit můžete na horní polovinu těla výraznými doplňky. Buďte ale opatrná, aby na vás šaty nebyly příliš dlouhé nebo příliš neplandaly.

Postava jablko

Na tuto postavu jsou ideální večerní splývavé šaty, které odvedou pozornost od problémových partií. Vsaďte na hlubší a širší výstřih do V, který opticky zeštíhluje. Přepásané šaty volte tak, aby šerpa nebo pas šatů byly vždy rovnou pod prsy. To mnohem lépe zakryje bříško. Vrchní část šatů by měla být nenápadná, jednoduše střižená a v tmavší barvě. Sukně může být pestrá, kaskádovitá či mít zajímavější barvu.

Postava hruška

Pro vás jsou skvělé večerní šaty s hlubšími výstřihy, ať už kulaté nebo do V. Ty odhalí váš krk a prodlouží ramena. Dovolit si můžete i výraznější zdobení dekoltu či zajímavé šperky, které přitáhnout na tuto partii pozornost. Horní díl šatů může být korzetový či přiléhavý. Tím zvýrazníte svůj štíhlý pas. Na ten také můžete upozornit přepásáním nebo výraznou šerpou. Sukni volte raději splývavou, aby byla méně výrazná a měla co nejmenší objem. Látka nesmí být příliš tenká, aby partie tolik neobtahovala. Výborná bude sukně, která je dlouhá a s tvarem do A. Pro každou postavu existují dokonalé šaty, ve kterých můžete zazářit.