photographer-428388_1280

Dneska se za uměleckého fotografa považuje málem každý, kdo má chytrý telefon a účet na Instagramu. Skutečnost je ale jiná. Lidé často s velkou parádou zveřejňují fotky se špatnou kompozicí či expozicí… Jsou to pro vás cizí slova? Naučte se fotit jako profík.

V dnešní době jsou na dosah ruky informace prakticky o všem, na co si vzpomenete. Naučit se něco nového není problém, chce to pouze vůli a trochu volného času. Internet je plný kurzů a jednu z největších nabídek v ČR má portál VímVíc.cz. Kurz fotografování samozřejmě nechybí.

Profesionální rady Martina Valenta

Kurz fotografování pro začátečníky a mírně pokročilé na VímVíc.cz připravil Mgr. Martin Valent, Ph.D. Přednáší o fotografování na UK v Praze, vede také spoustu individuálních kurzů focení a v roce 2013 se umístil na třetí pozici v národním kole prestižní soutěže Sony Photography Award. Lepšího učitele si nemůžete přát. A o co že se s vámi vlastně podělí?

Pochopíte, co je to ta expozice a kompozice, a poznáte také spoustu dalších pojmů z oboru. Naučíte se ovládat digitální fotoaparát (skutečný, který používají odborníci, nikoliv ten kompaktní) a používat stativ. Po absolvování kurzu budete vědět, jak si postavit modelku, aby na snímku vypadala co nejlépe, v jakých situacích se raději vyhnout blesku, jak nastavit vyvážení bílé či k čemu je histogram.

Řeč bude samozřejmě i o úpravě již pořízených fotek. Někdy se stane, že se snímek nevyvede úplně podle vašich představ, ale lze ho ještě zachránit. A když už jsme u zachraňování, dozvíte se, jak dostat zpět omylem smazané fotky.

K čemu vám to všechno bude

Zejména pro dobrý pocit. Rozvinete tím svou osobnost, naučíte se něco nového, budete umět víc než ostatní. Je jedno, zda se svými povedenými snímky nakonec budete chlubit na sociálních sítích, nebo je budete pořizovat jen do rodinného alba či pro radost. I kvůli krásným fotkám z dovolené se to vyplatí, nemyslíte?