woman-995439_1280

Pociťujete neustálou bolest, pálení a svědění konečníku? Nebo dokonce krvacíte při vylučování stolice? Pokud ano, je velice pravděpodobné, že trpíte hemeroidy.

U lidí se objeví především, vedou-li výrazně sedavý způsob života nebo si libují v příliš kořeněních jídlech. Jedná se v podstatě o onemocnění cévního systému. To způsobuje rozšíření cév kolem konečníku a následné vytvoření zápalu žil.

Hemeroidy se obecně dělí na vnitřní a vnější, z názvu tedy plyne, kde se tvoří. Vnější se projevují malými hrudkami okolo konečníku, jež můžou způsobovat výše zmíněné nepříjemné pocity (pálení, svrbění). Závažnější jsou pak hemeroidy vnitřní. Ty se tvoří v hloubce několika centimetrů uvnitř konečníku, a pokud se nezačnou léčit včas, mohou být příčinou krvácení nebo bolesti při vylučování.

Existuje několik možností, co dělat při hemeroidech. Jednak se prodávají masti nebo léky. Nebo je zde možnost operačního zákroku, ale pod skalpel se jistě nikomu nechce. Dále jako doplněk léčby je možné užívat doplňky stravy. Mezi ty nejkvalitnější patří Hemoxin.