silviarita / Pixabay

Biokosmetika obsahuje více než 99 % složek rostlinného původu. Tyto přírodní ingredience mají četné výhody pro naše vlasy, pokožku a tělo. Spotřebitelé si to čím dál více uvědomují a aktivně hledají produkty vyrobené z bezpečných přírodních složek.

Trend biokosmetiky roste. Lidé neváhají zaplatit více za produkty s přírodními složkami – nechtějí své tělo krmit parabeny a dalšími umělými látkami, které se často vyskytují v konvenční kosmetice. Dokonce je možné, že časem biokosmetika nebude trendem, nýbrž novou normou.

Čím se vyznačuje biokosmetika?

Kosmetika bio původu je vyrobená ze složek rostlinného původu, které mohou být pěstovány organicky nebo laboratorně. Nejde však pouze o původ, přináší i další věci:

· neobsahuje konzervanty, barviva, silikony a jiné umělé látky,

· nikdy nebyla testována na zvířatech,

· obal je vždy recyklovaný nebo recyklovatelný,

· má minimální dopad na životní prostředí.

Základem biokosmetiky je tedy udržitelnost a šetrnost k uživateli i k planetě.

Kde biokosmetiku pořídit?

První vlaštovky se začínají objevovat i v klasických drogeriích, a to právě proto, že je po nich čím dál větší poptávka. Pokud ale chcete mít jistotu koupě biokosmetiky, aniž byste museli dlouho sledovat štítky zboží, nakupte přímo ve specializovaném obchodě.

Jedním z nich je obchod Ekokočka, který najdete ve Vsetíně. Už když do něj vstoupíte, ucítíte příjemnou vůni. Na pár metrech čtverečních se tam skrývají opravdové poklady – masti, mýdla, krémy, oleje, svíčky a také mnoho přípravků pro domácnost. Každý produkt v nabídce je pečlivě vybírán. Jedná se o produkty, jež vznikají s láskou v dílnách a malých rodinných výrobnách, kde do nich míchají bylinky, oleje, přírodní esence a také trochu lásky.

Ekokočka má samozřejmě i svůj e-shop pro ty, kdo to mají do Vsetína daleko. Udělejte si radost!