szechenyi-spa-1333668_1920

Už víte, jak zakončíte letošní rok? Udělejte to velkolepě a odstartujte ten následující trochu netradičně. Novoroční oslavy se sice velmi rychle blíží, ale ještě pořád se dají sehnat silvestrovské pobyty ve wellness hotelech nebo lázních. Co byste řekli přivítání nového roku v Maďarsku?

Maďarsko je poměrně častým cílem českých turistů. Ať už je vaší vizí pohodová dovolená s dětmi nebo wellness víkend s vaším protějškem, v maďarských lázních budete spokojení. Jsou totiž blízké, kvalitní a atraktivní. Na rozloze 93 000 km2 najdete v Maďarsku 1300 termálních pramenů.

Toužíte jen po odpočinku, nebo léčbě?

Ne každý termální pramen je léčivý. Slovem „termální“ se označují teplé až vřelé prameny, ale mnohdy v nich není tolik minerálních prvků, aby byly léčivé. Dobře si tedy zjistěte, kam se vlastně vydáváte. Toužíte-li po rodinné dovolené, nemusíte hledat léčivou vodu.

V opačném případě se informujte, na co konkrétně daný termální pramen pomáhá. Velmi často navštěvovaným místem je obec Bük ležící na severozápadě země v blízkosti hranic s Rakouskem. Nachází se zde totiž druhé největší lázně v Maďarsku s vodou, která má účinky na mnoho oblastí. Pomáhá při pooperačních a poúrazových stavech, chronických urologických i gynekologických zánětech a také při léčbě poruch pohybového ústrojí. A právě tady byste si mohli užít svůj wellness vstup do nového roku.

Silvestr po maďarsku s celou rodinou

Volné kapacity na Silvestr má třeba hotel Piroska Bük s 201 lůžky. Nemusíte se ale bát spousty lidí, budete tady mít své soukromí. V rámci oslav Silvestra vás čekají speciální večeře s uvítacím přípitkem, půlnoční menu s číší sektu, živá hudba a vystoupení operetních zpěváků. To všechno vám zpříjemní nejrůznější wellness procedury jako například aromatická masáž, anti-migrénová terapie, kokosový peeling těla či bylinková lázeň nohou. Děti do 12 let zde navíc dostanou zajímavé slevy, jsou-li na pokoji s dospělými.

Tak na co ještě čekáte? Už není čas váhat. Domluvte se doma a zařiďte si pobyt například přes CK Kareta Tour. Do Maďarska dojedete sami autem nezávisle na ostatních, takže si můžete vše naplánovat absolutně podle sebe.