cup-779284_1280

Každý z nás určitě zažil situaci, kdy má všechny dutiny doslova přeplněné hlenem a následně jej vykašlává. Ano, vlhký kašel je velmi nepříjemný, obtěžuje fakticky za jakékoli situace a hodně vysiluje. Pokud se ho chcete vyvarovat, anebo alespoň eliminovat jeho důsledky, určitě je vhodné vědět, proč vlastně vzniká, a efektivně se mu bránit. My vám v tomto článku prozradíme hlavní příčiny vzniku vlhkého kašle a také alternativy jeho léčby.

Jaké jsou hlavní příčiny vlhkého kašle?

Za vlhký kašel mohou především infekce bakteriálního původu v oblasti nosohltanu a průdušek. Jedná se většinou o takzvaný syndrom zadní rýmy. Hlen postupně odchází v tekutém stavu ze sliznice nosu až do nosohltanu. Vlhký kašel se z drtivé většiny vyznačuje tím, že funguje jako doprovodný jev některých závažnějších onemocnění typu ischemické srdeční choroby nebo zápalu plic. Aby došlo ke správnému diagnostikování kašle, je zapotřebí vyhodnotit povahu hlenu. Důležité jsou jeho barva, hustota a případně i přítomnost krve.

Opatření proti vlhkému kašli

Když se vlhký kašel objeví a jste aktuálně ve vodorovné poloze, zvedněte horní část vašeho těla. Optimální je nahromadění několika polštářů. Poloha bude možná poněkud méně pohodlná, ale eliminuje se do jisté míry stékání hlenů. Samozřejmostí by měl být i klid na lůžku. Ostatně chodit do společnosti s kašlem není zrovna nejvhodnější. Pro lepší dýchání zvlhčujte vzduch v místnosti a vyvětrejte si. Bohatě stačí krátký interval přívodu nového vzduchu. Také se vyplatí využít Ambrobene roztok (https://www.ambrobene.cz/ambrobene.php).

Vsaďte na spolehlivá mukolytika a expektorancia

Léčba vlhkého kašle není nijak extrémně složitá, využívají se mukolytika rozpouštějící hlen. K jeho odstranění pak slouží expektorancia. Výborným mukolytikem je ambroxol tvořící hlavní složku přípravku Ambrobene. Právě on dokáže uvolnit hlen a následně jej odstranit. Pro více informací si přečtěte Ambrobene příbalový leták. (https://www.ambrobene.cz/ambrobene.php)