landscape-1193243_1280

Vánoce jsou tradičně vnímané jako rodinné svátky, v jejichž období trávíme volný čas v kruhu svých nejbližších, pořádáme přátelská setkání a podnikáme návštěvy známých a příbuzných. Nejkrásnější svátky roku, jejichž prožití obvykle bývá plánované do posledního detailu, s sebou však mnohdy nesou i emoční vypětí v důsledku vysokého stresu, shonu a zvýšených nároků, které si na sebe nakládáme. Proto si mnoho rodin, partnerských dvojic, či kamarádů poslední dobou volí zcela jiný způsob prožití konce roku. Než se stresovat nad ustavičnou přípravou obložených talířů s pohoštěním a smažením řízků, pasovat se do role ochotné a stále dobře naladěné hospodyně raději si užijí závěr roku v pohodě a sami se nechají obletovat v některém z luxusních hotelů.

new-years-eve-1748282_1280

Veselý Silvestr v zahraničí

Komu by se nelíbila představa pohádkových Vánoc s výhledem na zasněžené vrcholky hor, romantické večeře při svíčkách a veselého silvestrovského programu zakončeného ohnostrojem? Každodenní starosti hodit za hlavu a nechat se hýčkat ve vyhlášených lázních? Domů se potom vrátit odpočatí s pocitem pohody a radosti ze života? To jsou vskutku kouzelné Vánoce ve stylu splněných přání a Silvestr plný zábavy.

wellness-589772_1280

Specializované pobyty v tradičních destinacích

S nabídkou pobytových a poznávacích zájezdů do turisticky atraktivních míst přichází cestovní kancelář Kareta Tour, jejíž žhavou novinkou jsou právě wellness pobyty v tradičních maďarských lázních. Velice vyhledávaná a oblíbená lázeňská střediska Sárvár či Bük uspokojí celou rodinu. Vedle koupání lze využít i další léčebné procedury, navštívit saunový svět nebo se s dětmi vydovádět v některém z bazénů s léčivou termální vodou. Maďarsko je vedle Bulharska a Slovenska další zemí, do jejíchž krajů se čeští turisté opět po letech vrací. Obdivují nejen starobylé hrady, krásnou krajinu a přátelské obyvatelstvo. Užívají rovněž i typické maďarské pohostinnosti a tamní folklor.

Cestování za poznáním i zábavou po celý rok

Proč tedy nestrávit tak trochu jiné Vánoce a nerozloučit se se starým rokem vskutku ve stylu zábavy a pohody? Je tolik krásných míst na světě, která lákají k poznání. Cestovat nemusíme jenom v létě. I zima má své podmanivé kouzlo. Je romantická, kouzelná a propůjčuje městům neotřelý půvab.