briefcase-1578138_1280

Displeje mobilů se rozpínají do stále větších dotykových ploch náchylných k poškození. Jak je však bránit před poškozením?

Klasická pouzdra

Prvním řešením, obecně poměrně již známým, je zabalit celý telefon (as ním i samozřejmě displej) do dostatečně odolného pouzdra. Při zvolení tohoto způsobu ochrany máme na výběr široké spektrum materiálů a tvarů, od různých syntetik přes plastová průhledná, až po zřejmě nejkomfortnější z nich – kožená. Určitou cenou za téměř stoprocentní ochranu je samozřejmě určitá nemotornost manipulace s nimi a pak také to, že tím jak celý mobilní přístroj obejme, zakryje úplně jeho původní design a náš vybroušený mobilní skvost tak je ukrytý před světem nedoceněný ve své kráse, což nemusí každému vyhovovat . Existují samozřejmě i různé Poudre zasahující do vzhledu telefonu méně, ty ale zase většinou nechrání displej, čím jsou pro nás z hlediska funkčnosti jako ochranného prostředku na něj nepříliš použitelná.

Ochranné fólie

Jednoduchou pomůckou pro ochranu displeje, která se snaží displej chránit za podmínek rozumného zásahu do vzhledu telefonu, jsou pak ochranné fólie určené k nalepení na displej. I napříč těmito doplňky najdeme několikanásobné varianty, odjednoduchých, které jsou opravdu jen průhledným obdélníkem až po upravená a vytvarovaná přesně na míru displeje a tlačítek v jeho okolí.

Vzhledem k tomu, že se jedná opravdu jen o kus plastové fólie vykrojené na míru velikosti displeje určitého modelu, jedná se také o řešení nejlevnější. Pokud nechcete moc experimentovat, najdete určitě na Aukru ochranu přesně na váš telefon, ale pokud chcete ušetřit a získat jejich přímo od zdroje, zkuste zajít na eBay a zadat výraz screen protector jméno vašeho telefonu (např. screen protector nokia 5800) – cena se pohybuje na úrovni několika dolarů včetně poštovného.